• Wybór tematu pracy licencjackiej z ekonomii

Ciekawe tematy na jakie studenci piszą swoje prace licencjackie z ekonomii

0

Ciekawe tematy z ekonomii są interesujące nie tylko dla typowych ekonomistów, ale również dla zwykłych czytelników. Jeśli temat jest naprawdę interesujący, wówczas można pomyśleć o szerszym skomercjalizowaniu naszej wiedzy.

Tematów do wyboru w przypadku gdy chcemy napisać pracę licencjacką z ekonomii, jest szeroka gama. Tak naprawdę każdego interesuje co innego i co innego woli przeanalizować czy też zbadać. Pierwszym tematem, który można podać jako przykład, jest: przemiany sytuacji kobiet na rynku pracy na terenie Polski w okresie od 1996 do 2016. Jest to bardzo ciekawe, gdyż ta sytuacja sukcesywnie ulegała zmianie.

W ramach takiej pracy warto przedstawić najważniejsze pojęcia dotyczące rynku pracy. Następnie warto zaprezentować,  jak ogólnie kształtuje się sytuacja na polskim rynku pracy. Kolejnym etapem mogłoby być podzielenie badanych lat na krótsze okresy i zaprezentować jak ta sytuacja sukcesywnie się zmieniała. Innym interesującym tematem pracy licencjackiej z ekonomii jest handel elektroniczny na wybranym przykładzie. W ramach tego typu opracowania warto na początku omówić istotę i teorię z zakresu handlu elektronicznego. Następnie warto wybrać przykład, na jakim będziemy bazować, czyli może być między innymi taki jak Allegro Sp. z o. o.

Po jego ogólnym opisie warto skoncentrować się na omówieniu handlu elektronicznego na tym przykładzie. Dużo materiałów takich jak regulaminy oraz inne dokumenty tego portalu dostępne na oficjalnej stronie internetowej. W razie czego można zgłosić się do Allegro z prośbą o udostępnienie niezbędnych brakujących materiałów.

Ciekawe tematy z ekonomii – przykłady

Ciekawe tematy z ekonomii mogą dotyczyć nietypowych zjawisk gospodarczych. Do zjawisk takich z pewnością należeć mogą tzw. bańki na rynkach finansowych. Inny ciekawy temat z ekonomii, może dotyczyć piramid finansowych. Było o nich ostatnimi czasy bardzo głośno w Polsce. Inny ciekawy temat z ekonomii to z pewnością strefa euro i jej dalsze przetrwanie. Wielu utytułowanych ekonomistów, twierdzi, iż waluta ta z pewnością nie przetrwa. Kolejny fascynujący temat to kryptowaluty. Temat takiej pracy przykładowo może nosić roboczą nazwę: “dlaczego kryptowaluty to rewolucja w ekonomii?”.

Zostaw odpowiedź