• Wybór tematu pracy licencjackiej z ekonomii

Najlepszy inwestor świata – Warren Buffet.

0

Prace magisterskie z ekonomii są bardzo zróżnicowane. Myśląc o swoim temacie, warto mieć na względzie osoby, które są prawdziwymi wyroczniami w świecie ekonomii i finansów. Takimi osobami są z pewnością najlepsi inwestorzy świata. Są to niezwykłe osoby, które swoją wiedzą przewyższają wielu profesorów ekonomii. Swoje podglądy przekuwają oni na decyzje inwestycyjne, które przynoszą im miliardy zysku. Ich strategie inwestycyjne po prostu fascynują.  Najpopularniejszym z nich jest słynny Warren Buffet i o nim będzie ten tekst.

Zacznijmy od Warrena Buffeta. Jest on obecnie postrzegany za najlepszego inwestora świata. Ma on przydomek “wyroczni z Omahy” i do dziś jest prawdziwym guru dla wielu inwestorów. Jego strategia inwestowania opiera się na selektywnym wyborze spółek, w które inwestuje. Firmy te mają unikalne cechy, które są właściwie nie do skopiowania przez konkurencje. Przykładem takiej inwestycji, jest zainwestowanie Buffeta pieniędzy w Coca Colę. Jest to firma, której marka jest tak unikalna, że klienci kupują ten napój, pomimo tego, że produkty oferowane przez konkurencje są smaczniejsze. Ostatnio duże pieniądze zainwestował on w inną firmę  o  unikalnej marce i produktach – Apple. Znany jest z tego, że inwestuje wtedy, gdy wszyscy inni są spanikowani i uciekają ze swoimi kapitałami. Mawia on: “bądź chciwy, gdy inni się boją”. Według magazynu Forbes, jest on obecnie trzecim najbogatszym człowiekiem świata.

Praca magisterska z ekonomii, która będzie dotyczyć tego inwestora to fascynujące zadanie. Trzeba tu dobrze sprecyzować strategie tego inwestora oraz pokazać, jakie są jej efekty. Należy też pokazać ,co sprawia, że jest ona aż tak skuteczna. Na końcu można się pokusić o pokazanie, jak pewne elementy strategii Buffeta, mogą być zastosowane przez zwykłego Kowalskiego.

Prace magisterskie z ekonomii, a cena, jaką za nie trzeba zapłacić.

Prace magisterskie z ekonomii to olbrzymie wyzwania intelektualne dla studentów. Cena, jaką studenci za nie płacą to często stres i duży nakład pracy. Z pewnością łatwiej jest pisać pracę dyplomową, gdy dany temat nas naprawdę fascynuje. Cóż może być ciekawszego, niż strategia najlepszego inwestora świata?

Zostaw odpowiedź